Українці утеплили свої помешкання за програмою IQ energy вже більше ніж на 200 млн. грн.

22.11.2017    //   Об отоплении

logo_ua.pngПід час підготовки українців до опалювального сезону — темпи купівлі енергоефективних товарів у кредит за програмою Європейського банку реконструкції і розвитку (ЄБРР) IQ energy постійно зростали. Лише за вересень 2017 року в рамках програми видано 2613 «теплих» європейських кредитів на загальну суму 68,12 млн. грн. Всього ж програмою, що стартувала навесні 2016 року, вже скористалося майже 8000 українських сімей, які утеплили свої квартири і будинки в кредит на загальну суму 200,9 млн. грн. 

            Керівник програми IQ energy Оксана Булгакова пояснює: «Зростаюча популярність кредитних програм у сфері енергозбереження в житловому секторі означає, що наші співгромадяни стають відповідальнішими, переходять до розумного споживання, економлять енергоресурси, намагаються мінімізувати тепловтрати в своїх будинках і квартирах. Ми відмічаємо також зростання попиту на альтернативні джерела енергії — компенсації на теплові насоси посідають третє місце після вікон і систем опалення!». 

            Список матеріалів і обладнання, на придбання яких можна отримати європейський грант IQ energy, містить понад 4300 рішень, що дозволяють істотно економити на опаленні. Компенсацію можна отримати при утепленні житла (стін, покрівлі або підлоги) і/або встановленні:  

* енергозберігаючих вікон, вхідних дверей; 

* сучасних типів газових і твердопаливних котлів; лічильників тепла; 

* сучасних радіаторів для систем опалення; 

* сонячних колекторів; 

* рекуператорів тепла та теплових насосів. 

            У липні 2017 р. ЄБРР більш ніж удвічі збільшив розмір компенсації за програмою IQ energy до 35% від суми кредиту/інвестицій. Компенсація у розмірі до 3000 євро на одну фізичну особу (одноразово або за сумою декількох кредитів) виплачується за умови придбання обладнання в кредит через банки-партнери програми — Райффайзен Банк Аваль, УкрСиббанк і ОТП Банк. 

            Компенсація виплачується в євро на окремий валютний рахунок клієнта протягом 3-5 тижнів з моменту підтвердження його електронної заявки. Компенсацію можна отримати не лише на основне обладнання, але і на супутні товари, а також на вартість монтажних робіт, якщо вони були придбані в кредит від банків-партнерів програми, разом з основним обладнанням.  

            Програма IQ energy («Ай-Кью енерджі») розроблена Європейським банком реконструкції та розвитку (ЄБРР), фінансується Партнерством Е5Р за підтримки Європейського Союзу, Швеції та Федерального міністерства фінансів Австрії. Загальний обсяг компенсацій на утеплення житла – 15 мільйонів євро. Метою програми є підвищення енергоефективності українського житлового сектора.


Возврат к списку